Enerji Aktüel

ScottMadden ve SEPA Dağıtık Enerji için Bir Arada!

5 Dakika Okuma

Enerjimiz Etkinlik

ABD’nin önde gelen enerji danışmanlık firmalarından biri olan ScottMaden ve kâr amacı gütmeyen güvenilir bir platform olarak bilinen SEPA “Distributed Energy Resources Integration: Policy, Technical and Regulatory Perspectives from New York and California” isimli ortak bir rapor yayımladı. Gelin bu raporu kısaca inceleyelim…

Dağıtık Enerji Kaynakları Entegrasyonu: New York ve Kaliforniya’dan Politik, Teknik ve Yasal Yaklaşımlar

New York ve Kaliforniya tarafından dağıtık enerji kaynaklarının elektrik sistemine tam olarak entegrasyonunun hikâyesinin anlatıldığı raporda, bu süreçte gerçekleştirilen çeşitli girişimlerin özet bir görüntüsüne de yer veriliyor.

“Bu rapor teknik zorluklarla mücadele konusunda tüm ülkeyi yönlendiriyor!”

ScottMadden şirketinin Şebeke Dönüşüm Uygulama Lideri Cristin Lyons rapor hakkında şunları söylüyor:

“New York ve Kaliforniya, dağıtık enerji kaynaklarının entegrasyon sürecindeki teknik zorluklarla mücadele etmek için ülkeyi yönlendiriyor. Bu raporda yer alan iki eyaletteki çalışmalar sırasında yaşananlar, bu alanda çalışma yapan başka bölgeler için de bilgilendirici olacak. Sorunlar karşısında gerçekleştirdiğimiz eylemlerin özetleri, dağıtık enerji üretimi ile ilgili yöntemler geliştirme konusunda bu alanda çalışanlara yardımcı olacak.”

Türkiye için de önemli!

Rapor, her iki eyalette de dağıtık enerji kaynaklarının elektrik sistemine entegrasyonu sırasında yaşan problemleri ve bu problemler karşısında alınan sonuçları sunduğu için; bu alandaki gelişmelere gebe olan ülkemiz için de önemli bilgiler veriyor.

Söz konusu raporun tamamını bu linkten okuyabilirsiniz: http://www.scottmadden.com/insight/distributed-energy-resources-integration-policy-technical-regulatory-perspectives-new-york-california/

ScottMadden Hakkında

1983 yılında kurulan ScottMadden, hizmet alanları, enerji, temiz ve sürdürülebilir enerji teknolojileri ile şebeke dönüşümleri konusunda danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir.

Smart Electric Power Alliance (SEPA)

Faaliyet alanları; dağıtım şirketlerine yenilenebilir enerji, güneş enerjisi, enerji depolama sistemleri, talep tahmin ve dağıtık enerji üretimi olan, kâr amacı gütmeyen bir platformdur. Bu faaliyet alanlarında dağıtım şirketlerine eğitim ve iş birlikleri konusunda yardımcı olmaya çalışan güvenilir bir platform olarak bilinir.

KAYNAKLAR:

http://www.scottmadden.com/insight/distributed-energy-resources-integration-policy-technical-regulatory-perspectives-new-york-california/

https://www.scottmadden.com/about/

https://sepapower.org/our-focus/

İlginizi çekebilecekler diğer içerikler