Enerjinin Geleceği

Elektrik Faturalarınızı Düşürecek Cihaz: Energy Cloud

4 Dakika Okuma

Enerjimiz Etkinlik

Energy Cloud, gerçek zamanlı enerji tüketiminiz hakkında bilgi sunan bir sistem. Energy Cloud sayaç sensörü ve CloudConnecter, her 15 saniyede bir bilgi toplayarak sizin bu bilgileri web portalından veya mobil uygulamadan görmenize olanak tanıyor. Energy Cloud, hem ne kadar enerji kullandığınızı görmenizi hem de geçmiş kullanımlarınıza bakmanızı sağlıyor. Bu sistem aynı zamanda kullanımınızı cihazlara göre ayrıştırarak elektrik tüketiminiz hakkında akıllıca kararlar almanızda yardımcı oluyor. Bu sayaç sensörü, hem evlerdeki hem de küçük çaplı işletmelerdeki sayaçlara monte edilerek her 15 saniyede bir veri topluyor; bu da normal sayacın 60 katı daha bir sıklığa denk geliyor.

Bu sayaç sensörünün bir özelliği de elektrikçi bile tutmadan tüketicinin monte edebilme kolaylığı sunması. Evin elektrik kablolarına bağlı olmadan 30 dakikalık süre zarfı içinde sayacınıza bağlayabiliyorsunuz.

Bu uygulama birçok araştırmaya dayanarak ev sahiplerine elektrik tüketimleriyle ilgili gerçek zamanlı bilgi sunarak yüzde 15’e varan elektrik tasarrufu imkanı sağlıyor. Bu da elektrik faturasında direkt olarak tasarruf anlamına geliyor. Bu cihaz, Kuzey Amerika’daki tüm sayaçlara uygun olsa da, şirket her ihtimale karşı yine de kendilerine ulaşılmasını talep ediyor.

Bu cihaz online bankacılıkla aynı şifreleme seviyesini kullanıyor. Evinizden bu cihaza aktardığınız ve depoladığınız tüm bilgiler şifreli şekilde korunuyor. Aynı zamanda sayacınıza da kişisel olarak kimliğinizin belirlenebileceği bilgi aktarılmıyor. Tek ihtiyacınız olan bu sayaç sensörü bulut bağlantınız ve energycloud uygulaması.

Cihazı kurmak için yapmanız gerekenleri, web sitesi destek sayfasından izleyebileceğiniz videolar, yararlı bilgiler ve sıkça sorulan sorular kısımlarına bakarak kendi başınıza da yapabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz canlı sohbet hizmetinden yararlanmak da mümkün.

Cihazın Detayları

Yaklaşık 200 dolara satın alabildiğiniz bu ürün, 2 senelik portal erişimi sunuyor. Bu üyeliğin içine aylık ve haftalık raporlar ve Amazon Alexa üyeliği de dahil. İlk senenin sonundan itibaren ise ayda sadece bir buçuk dolar vererek üyeliğinizi sürdürebiliyorsunuz. Bu sırada yeni özellikler geliştirilirse erişim hakkına da sahip olabiliyorsunuz. Üyeliğinizi yenilemediğiniz takdirde web portalına ve mobil uygulamaya erişim hakkınız hala var. Anlık güç kullanımınızı görebiliyorsunuz.

Kaynaklar:

https://www.bluelineinnovations.com/

 

İlginizi çekebilecekler diğer içerikler